Oświetlenie punktowe

Wybierając oświetlenie sufitowe, zwróćmy szczególną uwagę na jego ulokowanie. W większości pomieszczeń najlepiej sprawdzają się wiszące lampy, zamontowane na samym środku sufitu. W ten sposób zapewniamy równomierne doświetlenie całego wnętrza. Punktowa lampa sufitowa to uniwersalne rozwiązanie.

 

Lampa sufitowa dopasowana do rozmiaru pomieszczenia

Omawiając najważniejsze zasady doboru oświetlenia nie można pominąć dopasowania źródła światła do wielkości pomieszczenia. Właściwe lampy sufitowe to jeden z ważniejszych aspektów, na który warto zwrócić uwagę już w trakcie tworzenia instalacji elektrycznej.


Halogeny na sufit

Wyposażenie wnętrz, jakim są wiszące lampy, to nie jedyne możliwości na aranżacje wnętrz. Tradycyjne halogeny są już coraz silniej wypierane przez nowoczesne lampy LED, jednak nadal posiadają wielu zwolenników. Mogą skutecznie tworzyć oświetlenie kierunkowe i nadają się zarówno do kuchni, jak i salonów.


Plafony do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz

Plafony są jednym z coraz mniej popularnych, dostępnych w sprzedaży rozwiązań. Najlepiej sprawdzają się w łazienkach oraz kuchniach. Nowoczesne plafony mogą spełniać funkcję dekoracyjną, jednak rzadko znajdują zastosowanie w sypialniach i pokojach dziennych.


Kinkiety jako oświetlenie dodatkowe

Kinkiety montujemy w sypialniach, pokojach dziennych, gabinetach i pracowniach. Nie jest to wydaje źródło oświetlenia głównego, jednak dobrze sprawdzi się jako oświetlenie dodatkowe w pomieszczeniach.


Lampy wiszące i żyrandole

Lampa sufitowa to podstawowe źródło oświetlenia górnego. Znajduje zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych. Dobrze dobrane lampy wiszące zdobią wnętrza, a jednocześnie zapewniają równomierne oświetlenie światłem sztucznym.


Oświetlenie salonu, kuchni i gabinetu taśmami LED

Oświetlenie LED cieszy się rosnącą popularnością. Jest to związane z dużymi możliwościami aranżacyjnymi, połączonymi z energooszczędnością. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno oświetlenie punktowe, jak i taśmy przeznaczone do montażu pod szafkami lub w sufitach podwieszanych.